facebook tracking
Vikarierande Receptionist

Vikarierande Receptionist

STC’s träningsanläggning i Uddevalla söker en receptionist som kan vikariera för mammaledig anställd.

Tjänsten
För att göra vårt glada receptionsteam komplett söker vi nu en person med positiv attityd och social kompetens som kan ge våra medlemmar en minnesvärd upplevelse. Du kommer främst arbeta med service och försäljning av våra medlemskap och kringprodukter men även driftsansvar förekommer. Tjänsten: är ett vikariat på 1 år med sysselsättningsgrad 80%. Arbetsplats främst STC Uddevalla med även arbete på klubbar runtomkring förekommer regelbundet; Ljungskile, Munkedal och Färjelanda varpå körkort är ett krav. Arbetstiden är förlagd dagtid, kvällar och helger.

Om dig
Vi söker dig som har en hög servicenivå, gillar att ta ansvar och vill ha roligt på jobbet. Att du har känsla för försäljning, kvalitet och är flexibel är ett måste. Vi ser det som en självklarhet att du har ett stort intresse för träning och friskvård. Du har lätt för att skapa relationer med våra medlemmar och gör gärna det lilla extra, både för dina kollegor och våra medlemmar. Du är noggrann och har lätt för att följa strukturer och satta policys. Du rapporterar till platschef. 

Skicka ansökan

Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Avdelning

Uddevalla

Bastiongatan 18
45150 Uddevalla Vägbeskrivning uddevalla.bastiong@stc.se 0522-792 00

Arbetsplats och kultur

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är värdeorden som präglar våra träningsanläggningar. Hälsan är det viktigaste vi har, därför är ett friskare liv STC:s självklara målsättning. Regelbunden träning är en av nycklarna till rummet där alla känner styrka, kondition och inte minst en ökad livslust. Resan dit startar på våra klubbar där det personliga mötet mellan personal och medlemmar är viktigt. Att hjälpa, serva och ge goda råd till de som besöker våra gym är en del av vardagen. Med engagemang och kunskap ger vi våra medlemmar stöd på vägen till ett friskt och hållbart liv.

Jobbar du redan på STC?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@stc.se
Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor