Gruppträningsinstruktör: BodyCombat

Gruppträningsinstruktör: BodyCombat

Glädje och passion är två av våra viktiga värdeord och som gruppträningsinstruktör hos STC är det ett måste. Vårt utbud är brett och varierande, vilket skapar enorma möjligheter för dig som instruktör. Oavsett gruppträningsform handlar det om att inspirera och motivera våra medlemmar!

Just nu söker vi dig som är Lic. BodyCombat-instruktör eller längtar efter att ta dig an detta härliga pass!
Om du trivs i en familjär träningsmiljö, tycker om att arbeta med människor och brinner för att inspirera andra till ett aktivt liv kan du vara personen vi söker. Tidigare erfarenhet av arbete som gruppträningsinstruktör är meriterande.

STC har sedan länge ett etablerat samarbete med Les Mills, världens ledande leverantör av gruppträning, och alla våra instruktörer är licensierade. Vidareutbildningar inom STC sker regelbundet. Vi erbjuder även andra gruppträningspass. Tillsammans utvärderar och utvecklar vi ständigt utbudet.

Rekrytering sker löpande så välkommen med din ansökan redan idag!Känner du några som skulle passa ännu bättre? Berätta det för dem.

Oxie

Stengodsvägen 125
238 30 Oxie Vägbeskrivning Se sida

Arbetsplats och kultur

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är värdeorden som präglar våra träningsanläggningar. Hälsan är det viktigaste vi har, därför är ett friskare liv STC:s självklara målsättning. Regelbunden träning är en av nycklarna till rummet där alla känner styrka, kondition och inte minst en ökad livslust. Resan dit startar på våra klubbar där det personliga mötet mellan personal och medlemmar är viktigt. Att hjälpa, serva och ge goda råd till de som besöker våra gym är en del av vardagen. Med engagemang och kunskap ger vi våra medlemmar stöd på vägen till ett friskt och hållbart liv.

Jobbar du redan på STC?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@stc.se
  • Alexander Moberg
  • Amanda Andersson
  • Andreas Asker
  • Andreas Claesson Nilsson
  • Andreas Forss
  • Anna Jarl
  • Anna Sigsfors
  • Anna Svensson
  • Anneli Österström
  • Arben Rexhepi
Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor