Gruppträningsansvarig/Anläggningansvarig

Gruppträningsansvarig/Anläggningansvarig

Tjänsten 

Som gruppträningsansvarig på STC ingår det att leda och kvalitetssäkra gruppträningsinstruktörerna, och se till att passbeskrivningar följs. 

 I rollen ansvarar du för att schemalägga, rekrytera samt jobba utefter våra värderingar med instruktörsteamet. Vårt utbud är brett och varierande, vilket skapar enorma möjligheter för våra instruktörer. Du spelar en viktig roll i att få gruppträningsschemat både ekonomiskt, och inbjudande utefter satta riktlinjer

Som anläggningsansvarig på STC skall du avlasta Platschef med driften på anläggningen. Det innebär exempelvis att du tar hand om inventeringar, felanmälningar och beställningar på anläggningen i samråd med Platschef. Du skall dessutom vara ett föredöme för dina kollegor.  

 

Om dig Vi söker dig som har en hög servicenivå, gillar att ta ansvar. Att du har känsla för försäljning, kvalitet och är flexibel är ett måste. Vi ser det som en självklarhet att du har ett stort intresse för träning och friskvård. Du har lätt för att skapa relationer med våra medlemmar och gör gärna det lilla extra, både för dina kollegor och våra medlemmar.

 

Vad kan vi erbjuda dig?

Vi erbjuder dig framför allt att jobba i ett företag med glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap. Vi älskar träning och har alltid roligt på jobbet. Vi jobbar som ett lag, där vi utvecklar och utmanar varandra. I vår kultur är uppmuntran och konstruktiv feedback en självklarhet. Vi är en attraktiv arbetsgivare som befinner sig i stark tillväxt med goda karriärsmöjligheter.

Närmsta chef 

Platschef

Tjänsten är tillsvidare på 100% fördelat på dagtid,kvällstid och helger.

Skicka din ansökan så snart som möjligt, då tjänsten kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdag 1/3 

 Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Lyckholms

Nellickevägen 20
412 63 Göteborg Vägbeskrivning lyckholms@stc.se

Arbetsplats och kultur

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är värdeorden som präglar våra träningsanläggningar. Hälsan är det viktigaste vi har, därför är ett friskare liv STC:s självklara målsättning. Regelbunden träning är en av nycklarna till rummet där alla känner styrka, kondition och inte minst en ökad livslust. Resan dit startar på våra klubbar där det personliga mötet mellan personal och medlemmar är viktigt. Att hjälpa, serva och ge goda råd till de som besöker våra gym är en del av vardagen. Med engagemang och kunskap ger vi våra medlemmar stöd på vägen till ett friskt och hållbart liv.

Jobbar du redan på STC?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@stc.se
  • Amanda Andersson
  • Andreas Claesson Nilsson
  • Anna Jarl
  • Anna Sigsfors
  • Anna Svensson
  • Anna Williamsson
  • Anneli Österström
  • Arben Rexhepi
  • Åsa Leffler
  • Desirée Nordström
Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor