facebook tracking
Gruppträningsansvarig och reception

Gruppträningsansvarig och reception

Just nu söker vi en gruppträningsansvarig och receptionist till våra klubbar i Trollhättan.

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är våra viktiga värdeord och som anställd hos STC är det ett måste att jobba utifrån dessa. 

Tjänsten                                                                                                                             I rollen som gruppträningsansvarig ansvarar du för att schemalägga, rekrytera och jobba utefter våra värderingar med instruktörsteamet. Vårt utbud är brett och varierande, vilket skapar enorma möjligheter för våra instruktörer och du spelar en viktig i roll i att få gruppträningsschemat både ekonomiskt och inbjudande utefter satta riktlinjer. Oavsett gruppträningsform handlar det om att inspirera och motivera våra instruktörer. Vi jobbar utefter devisen Walk the Talk och att du finns tillhands på kvällar och helger är en förutsättning. Dina arbetstider kommer att vara förlagda kring klubbens  öppettider.                Tjänsten är på 100 % inkl. timmar i receptionen.

Om dig

- Du skall vara inspirerande, social, ansvarsfull, målmedveten och ha energi.

- Att skapa relationer med våra medlemmar och gör gärna det lilla extra, både för dina kollegor och våra medlemmar är en självklarhet.

- Du har en känsla för försäljning och vi ser gärna att du har erfarenhet av försäljning. 

- Vi ser gärna att du har tidigare erfarenhet från liknade roll inom gruppträning.

- Vi ser det som en självklarhet att du har ett stort intresse för träning och friskvård.

- Du skall vara utbildad gruppträningsinstruktör. 

- Du kan hantera svenska språket i tal och skrift.

Förutom rollen som gruppträningsansvarig för båda trollhätteklubbarna kommer du även att arbeta i receptionen. Där kommer du främst att jobba med service och försäljning av medlemskap och kringprodukter.

Rekryteringen sker löpande och kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdag 31/8.

Skicka ansökan

Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Trollhättan Kardanvägen

Kardanvägen 12
46138 Trollhättan Vägbeskrivning trollhattan.kardanv@stc.se 0520-134 50

Arbetsplats och kultur

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är värdeorden som präglar våra träningsanläggningar. Hälsan är det viktigaste vi har, därför är ett friskare liv STC:s självklara målsättning. Regelbunden träning är en av nycklarna till rummet där alla känner styrka, kondition och inte minst en ökad livslust. Resan dit startar på våra klubbar där det personliga mötet mellan personal och medlemmar är viktigt. Att hjälpa, serva och ge goda råd till de som besöker våra gym är en del av vardagen. Med engagemang och kunskap ger vi våra medlemmar stöd på vägen till ett friskt och hållbart liv.

Jobbar du redan på STC?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@stc.se
  • Amanda Andersson
  • Anna Jarl
  • Anna Sigsfors
  • Anna Svensson
  • Anna Williamsson
  • Anneli Österström
  • Arben Rexhepi
  • Åsa Leffler
  • Beda Johansson
  • Desirée Nordström
Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor