facebook tracking
Gruppträningsansvarig / Reception

Gruppträningsansvarig / Reception

 

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är våra viktiga värdeord och som anställd hos STC är det ett måste att jobba utifrån dessa. I rollen som koordinator ansvarar du för att schemalägga, rekrytera och jobba utefter våra värderingar med instruktörsteamet. Vårt utbud är brett och varierande, vilket skapar enorma möjligheter för våra instruktörer och du spelar en viktig i roll i att få gruppträningsschemat både ekonomiskt och inbjudande utefter satta riktlinjer. Oavsett gruppträningsform handlar det om att inspirera och motivera våra instruktörer. Vi jobbar utefter devisen Walk the Talk och att du finns tillhands på kvällar och helger är en förutsättning. Dina arbetstider kommer att vara förlagda kring klubbens öppettider. 
STC har sedan länge ett etablerat samarbete med Les Mills, världens ledande leverantör av gruppträning och alla våra instruktörer är licensierade. Är du själv redan utbildad av Les Mills eller annan gruppträningsleverantör är det en stor fördel, men inget måste. Är du rätt person så ordnar vi detta för dig.
Självklart har du en vana från gruppträning och tränar själv regelbundet. Tillsammans utvärderar och utvecklar vi ständigt utbudet, STC är i en expansiv fas där mycket roligt är på gång och karriärmöjligheterna är många.

Denna tjänst innehar gruppträningsansvaret och receptions timmar.
Arbetstiden är 30 h/vecka och du rapporterar till platschef.


 

Skicka ansökan

Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Eslöv Flygstaden

Eslövs Handelsområde
241 91 Eslöv Vägbeskrivning

Arbetsplats och kultur

Glädje, passion, personlighet, proffsighet och gemenskap är värdeorden som präglar våra träningsanläggningar. Hälsan är det viktigaste vi har, därför är ett friskare liv STC:s självklara målsättning. Regelbunden träning är en av nycklarna till rummet där alla känner styrka, kondition och inte minst en ökad livslust. Resan dit startar på våra klubbar där det personliga mötet mellan personal och medlemmar är viktigt. Att hjälpa, serva och ge goda råd till de som besöker våra gym är en del av vardagen. Med engagemang och kunskap ger vi våra medlemmar stöd på vägen till ett friskt och hållbart liv.

Jobbar du redan på STC?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@stc.se
  • Amanda Andersson
  • Anna Jarl
  • Anna Sigsfors
  • Anna Svensson
  • Anna Williamsson
  • Anneli Österström
  • Arben Rexhepi
  • Åsa Leffler
  • Beda Johansson
  • Desirée Nordström
Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor